fbpx
Güzellik Merkezlerinde Kullanılan Cilt Bakım Ürünleri Hangileridir?
0

Profesyonel cilt bakımı, cildin temizlenmesinde ve anti-aging açısından katkısı olan ancak daha çok cildin temiz olmasını ve arındırılmasını sağlayan işlemdir. Düzenli cilt bakımı sayesinde cilt problemlerine yönelik kesin sonuçlar elde edilebilir. Cildin yaşayan ve üreten yapıya sahip olduğunu düşünürsek, profesyonel cilt bakımının tercih edilmesi cilt sağlığın korunması açısından oldukça önemlidir. Güzellik merkezlerinde özel bakım ürünleriyle profesyonel, alanında uzman kişiler tarafından ve her cildin ihtiyacına yönelik uygulanan cilt bakım ürünlerinin neler olduğa gelin birlikte bakalım. 

Yüz Temizleyiciler

Yüz temizleme jelleri, ciltte biriken yağ ve kir katmanlarının temizlenmesinde kullanılan yardımcı ürünlerdir. Köpük, jel ya da süt gibi çeşitli formda olan yüz temizleyici ürünler, her ne kadar aynı amaca sahip gibi gözükselerde her cilt tipine uygun olacak şekilde uygulanmaları gerekir. Yüz temizleme jellerindeki bileşenler cildin nazikçe ve kapsamlı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Normal, yağlı ve karma cilt tipleri için yüz temizleme köpüğü ve jeli uygunken karma ciltler için yüz temizleme sütleri daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Yüz Tonikleri

Yüz tonikleri; nemlendirici tonikler, uyarıcı tonikler, sıkılaştırıcı tonikler ve yatıştırıcı tonikler gibi farklı çeşitlere sahiptir. Cilt tipine ve ihtiyacına göre hangi tonik türünün uygulanacağı belirlenir. Yüz tonikleri, ciltte derinlemesine bir temizlik sağlar. Örneğin makyaj kalıntılarının ve gece-gündüz oluşan fazla yağların giderilmesinde yardımcı olur. Dengeli bir cilt için de yüz tonikleri tercih edilen ürünler arasındadır. İçeriğindeki yararlı maddeler cildin onarılmasında ve cilt problemlerinin giderilmesinde oldukça başarılı sonuçlar verebilir. Kullanılan bazı cilt bakım ürünleri ciltte kuruluğa ve tahrişe sebep olabilmektedir. Bunun aksine yüz tonikleri pH seviyesinin dengelenmesinde yardımcı olan ürünlerdir. 

Yüz Maskesi ve Yüz Peelingleri 

Peeling, cilt sorunlarının giderilmesinde ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullanılan cilt soyma ve cildin ölü derilerden arındırılması işlemidir. Ayrıca peeling işlemi, cildin pürüzsüz olmasında ve güneş lekelerinin giderilmesinde de cilt bakımında öne çıkan uygulamalar arasındadır. İçeriğindeki mikro taneciklerle cildi temizleyen, gözenekleri arındıran ve cilde ışıltı katan peeling ürünleri, farklı cilt tiplerine uygun olacak şekilde seçilmelidir. 

Cilt bakımında kullanılan bir diğer ürün olan yüz maskeleri, cildin gereken nem ihtiyacını karşılamada en çok tercih edilen ürünlerdir. Yüz maskeleri, yüzün rahatlatılması, gözeneklerin açılması ve cilde vitamin desteğinin sağlanması gibi birçok farklı amaçla kullanılmaktadır. Birçok farklı marka tarafından satışa sunulan yüz maskelerinin sayısız çeşidini görebiliriz. Bu nedenle, yüz temizleme maskelerinin cilt bakım rutinlerinin önemli bir parçası haline geldiğini söyleyebiliriz. 

Göz Kremleri ve Serumları

Genelde yaşlanma karşıtı içeriklere sahip göz serumları, kırışıkların, koyu halkaların ve göz çevresindeki şişliklerin giderilmesinde etkili ürünlerdir. Göz serumları, krem gibi ürünlere göre daha hafif yağsız formüle sahiplerdir. Bunun yanında göz kremleri, klasik nemlendirici ürünlere göre çok daha yoğun bir yapıya sahiptir. Cilt dokusunun düzenlenmesinde ve nem dengesinin sağlanmasında ve kaz ayaklarının giderilmesinde öncelikli olarak tercih edilebilen ürünler arasındadır. 

Cilt bakımda öne çıkan Esthemax ürünleri ile ışıl ışıl bir cilde kavuşma zamanı. Güzellik merkezlerinin tercihi olan Esthemax’ın cilt bakım ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için www.esthemaxtr.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Yorumlardan Ayrıl

Your email address will not be published.

0

TOP

X
Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz ?