fbpx
Güzellik Merkezlerinde Cilt Bakımı Yaptırmanın 5 Avantajı Nedir?
0

Cilt bakımına önem veren herkesin gündelik hayatının bir parçası haline gelen bakım rutinlerinin, profesyonellerden yardım alarak gerçekleştirildiğinde çok daha etkili sonuçlar vermesi hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Profesyoneller ile birlikte çalışan güzellik merkezleri, cildinizin ihtiyacını belirleyerek size özel sunduğu cilt bakım uygulamaları ile sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmanızı sağlıyor. Profesyonel cilt bakım uygulamaları ile cildin derinlemesine temizlenmesi ve nemlendirilmesi amaçlanıyor. Bunlara yönelik olarak bakıma gelen kişinin ihtiyacına göre; buhar banyosu, peeling, cilt serumları ve nemlendirme gibi işlemler uygulanıyor. Belli dönemlerde profesyonel merkezlerde yaptıracağınız cilt bakım uygulamalarının cildiniz için sağlayacağı faydalarına gelin daha yakından bakalım. 

Profesyonel Cilt Bakımının Cildiniz İçin Faydaları 

Güzellik merkezlerinde yapılan cilt bakımları, profesyonel cilt bakımların tercih edilmesi ve medikal cihazların kullanılması ile gündelik hayatta yaptığımız bakım uygulamalarından farklılaşıyor. Ne sıklıkla güzellik merkezlerinde cilt bakım yaptırılması gerektiğine dair soruların cevabında ise kişilerin cilt bakım ihtiyaçları ve cilt tipleri belirleyici oluyor. Örneğin, akne, sivilce ve leke izi gibi cilt sorunlarına odaklanan bakımlarda 5-6 seans işlem sonrasında etkili sonuçlar gözlenmeye başlanıyor. Sağlıklı bir cilt görünümü için düzenli olarak yaptırılan cilt bakımların iki ya da üç hafta aralıklarla yaptırılması öneriliyor. Cilt bakımı yaptırmanın önemli faydalarından biri de kırışıklık oluşumunu önleyerek cildin genç kalmasını sağlaması. Profesyonel cilt bakımın cildinize olan etkilerini ise şu şekilde özetlemek mümkün;

  • Cildin yağ ve kirlerden arındırılması ile tüm toksinlerin temizlenmesi sağlanır.
  • Ozon buharı ile yumuşatılan cilt üzerindeki gözenekler açılır ve cildin nefes alması sağlanır.
  • Ölü hücrelerin cilt yüzeyinden uzaklaştırılması ile birlikte cildin kolajen üretiminde artış meydana gelir ve bu sayede kan akışı hızlanır.
  • Güneş ışınları ve hava koşullarından zarar gören cilt, ihtiyaç duyduğu hyaluronik asit içerikli tüm vitamin ve minerallere bakım ile kavuşur ve bu sayede nemli bir görünüm elde edilir.
  • Kan dolaşımının hızlanması ciltteki eşitsiz renk tonlarının giderilmesinde etkisini gösterir. 

Cilt Bakım Neden Gereklidir?

Cilde yeterli düzeyde bakım yapılmadığında ya da cilt bakım ihmal edildiğinde; cilt yüzeyinde ölü hücrelerin birikmesi ve cildin mat bir görüntüye sahip olması kaçınılmazdır. Bu durum, ilerleyen süreçte siyah noktaların ve aknelerin oluşmasına zemin hazırlar. Cilt, pürüzsüz görünümünü kaybederek daha pürüzlü bir görünüme sahip olur ve kişiler estetik açıdan rahatsız olurlar. Düzenli aralıklarla yapılan profesyonel cilt bakım, bu gibi problemleri önlenmesinde ve cilt sağlığının korunmasında kişilere destek olur. Profesyonel cilt bakımında her aşama uzman kişilerin eşliği ile kontrollü bir şekilde ve titizlikle yürütülür. Uygulamaların gerekli bilgi, donanım ve deneyime sahip kişiler tarafından yapılması, başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edebilmek adına oldukça önemlidir. 

Profesyonel bakımlarda seçkin güzellik merkezleri tarafından tercih edilen Esthemax ürünleri ile pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşun. Daha fazla bilgi için Esthemax’ın sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Yorumlardan Ayrıl

Your email address will not be published.

0

TOP

X
Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz ?