fbpx
Yağlı Ciltler Nasıl Maske Kullanmalı?
0

Yüzünüzdeki parlamaların çok olması ve cildinizin yağlanmaya her an çok müsait olması yağlı cilde sahip olduğunuzu açıkça işaret ediyor olabilir. Yağlı bir cilde sahip olmak gündelik hayatta bazı zorlukları beraberinde getirir. Alın bölgesinde görülen ışık kırılmaları, cildin makyajı kusması bu cilt tipinde sıkça gözlemlenir. Cildin yağlı bir yapıya sahip olmasının temelinde sebum dengesi önemli bir role sahiptir. Eğer sebum dengesi bozulduysa cilt daha fazla sebum üreterek yağlı bir görünüme sahip olur. Cildin yağlanmasında genetik faktörlerin etkisi olabileceği gibi bunun haricinde birçok nedenden dolayı da ciltte yağlanma görülebilir. Örnek vermek gerekirse, beslenme düzeni, hormonal değişiklikler, çevresel faktörler ve yaş gibi faktörler de yağlanmanın nedenleri arasında gösterilebilir. 

Yağlı cilt tipinin özelliklerine genel olarak bakıldığında bu cilt tipinde geniş ve büyük gözeneklerin olduğundan, akne ve sivilce oluşumuna daha meyilli olduğundan, ciltte kalınlaşmaların görüldüğünden, daha fazla siyah noktalara rastlandığından bahsedilebilir. Yağlı bir cilt yapısına sahip olanların cilt bakım özen göstermeleri ve doğru cilt bakım ürünlerini kullanarak cilt bakım rutinlerini gerçekleştirmeleri, bu cilt tipinin neden olduğu olumsuzlukların giderilmesinde büyük ölçüde fayda sağlar.

İdeal Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? 

Yağlı bir cilt yapısına sahip kişilerin gündelik cilt bakım rutinlerinde cilt temizliğine özen göstermeleri gerekir. Cilt bakımın temelini oluşturan cilt temizliği ile cildiniz ölü tabakalardan, toksinlerden arındırılırken bir yandan da cilt bakımınızın diğer adımları için cildiniz hazır hale gelir. 

Cilt temizleyici ürünleri tercih ederken, sert kozmetik ürünleri tercih etmek yerine su bazlı krem ürünleri ya da temizleme yağlarını günün sabah ve akşam vakitlerinde düzenli olacak şekilde kullanabilirsiniz. 

Yağlı Ciltler İçin Maskeler

Cildin fazla yağdan arındırılması ve gözeneklerin giderilmesi için herkes tarafından sıkça tercih edilen cilt bakım ürünlerinden biri de şüphesiz cilt bakım maskelerdir. Kil maskeleri, cildi fazla yağlı cilt görüntüsünden arındırmak, gözenekleri sıkılaştırmak, akne ve siyah nokta oluşumunu engellemek ve kan dolaşımını hızlandırarak cildin yenilenmesine destek olmak amacıyla bu cilt tipinde tercih edilen başlıca maskeler arasında yer alıyor. 

Cilt tabakasındaki yağı, kirleri ve makyaj kalıntılarını arındırma noktasında oldukça etkili olan kil maskeleri sayesinde yağlı ciltlerde güzel sonuçlar alınabiliyor. Kil maskelerinin bu başarısının temelinde ise maskenin içeriğini oluşturan kilin, ciltte gün içinde biriken fazla yağı  başarılı bir şekilde emmesinin etkisi elbette büyük. Haftada 1-3 kez kullanabileceğiniz yüz maskeleri ile cildinizin yenilenme sürecini hızlandırmanız mümkün. 

Yağlı cilt problemlerinden biri olan ciltteki parlamalar için ise kömür kağıt maskeleri tercih etmeniz iyi bir seçenek olabilir. Bu maskeler, cildin fazla yağdan arındırılmasını sağlarken bir yandan da cildin mat bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Kullanım kolaylığı ile de öne çıkan yüz maskelerini gündelik hayatınızda pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. 

Cilt bakımın vazgeçilmez maskeleri Esthemax’da! Esthemax’ın her cilt tipine uygun olarak geliştirdiği yüz maskeleri ile tanışmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Yorumlardan Ayrıl

Your email address will not be published.

0

TOP

X
Ürünlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz ?